Despre noi

Echipa Ambasadei

Dl. Andrei Sorin Donciu – Prim-colaborator - Consilier

andrei.donciu@mae.ro

 

Secția politică

Șef secție:

Echipă:

Dl. Răzvan Iulius Bălan – Secretar I

razvan.balan@mae.ro

 

Secția consulară

Șef secție: Dl. Marius Andrei Stoian – Consul

marius.stoian@mae.ro

Echipă:

Dra. Valentina Crivăț – Agent Consular

 

Biroul de Promovare Economică şi Comercială

Șef birou: Bumbacea Lucian - Ministru consilier

beijing.economic1@mae.ro

Echipă:

Dl. Andrei Călin Panait – Secretar Economic III

beijing.economic2@mae.ro

Dra. Eliza Aura Statina – Secretar Economic III

beijing.economic@mae.ro

 

Biroul Atașatului Apărării, Militar, Aero şi Naval

Șef birou: Col. Iosif Solomon – Atașat al Apărării Militar, Aero și Naval

beijing.aparare@mae.ro

Cpt. Ionuț Bădulescu – Atașat al Apărării Adjunct Militar, Aero și Naval

beijing.aparare1@mae.ro

 

Secția Presă și Diplomație Publică

Echipă:

Dra. Ruxandra Cioacă - Atașat

ruxandra.cioaca@mae.ro

 

Serviciul Financiar

Șef Serviciu: Dna. Lavinia Monica Zanfir

beijing.financiar@mae.ro 

 

Serviciul Administrativ

Șef Serviciu:

beijing.administrativ@mae.ro

 

Dra. Alexandra Achim – Cancelaria Ambasadei

alexandra.achim@mae.ro

Conferința internațională ”The future of EU-China relations: looking beyond the horizon”

12.06.2019

Comunicat de presă Ministerul Afacerilor Externe a organizat, la 11 iunie 2019, în parteneriat cu Academia Română (Institutul pentru Economie Mondială și Institutul de Științe Politice și Relații Internaționale), conferința…

Conferința internațională ”The future of EU-China relations: looking beyond the horizon!”

11.06.2019

Comunicat de presă Ministerul Afacerilor Externe organizează, la 11 iunie 2019, sub auspiciile Președinției României la Consiliul Uniunii Europene, conferința internațională ”The future of EU-China relations: looking beyond…

Întâlnire cu scriitoarea Adina Rosetti de Ziua Copilului

06.06.2019

Comunicat de presă La data de 3 iunie a.c., în continuarea seriei de evenimente „Tradiții ale României Europene”, lansată pentru marcarea Președinției Consiliului Uniunii Europene, Ambasada României la Beijing a…