Despre noi

Echipa Ambasadei

E.S. Dl. Doru Romulus Costea, Ambasador Extraordinar şi Plenipotenţiar

doru.costea@mae.ro

 

Dna. Claudia Ana Costea

 

Dl. Andrei Sorin Donciu, Adjunct al șefului de misiune, Secretar I (Secţia Politică)

andrei.donciu@mae.ro

 

Dna. Alina Donciu

 

 

Dl. Marius Stoian, Consul

marius.stoian@mae.ro

 

 

Dl. Augustin Iosifescu, Ministru Consilier (Şeful Biroului de Promovare Economică şi Comercială)

beijing.economic@mae.ro

 

Dna. Marinela Iosifescu

 

 

Dl. Viorel Beltechi, Consilier ( Biroul de Promovare Economică şi Comercială)

beijing.economic1@mae.ro

 

Dna. Adriana Beltechi

 

 

Dl. Adrian Lupeanu, Consilier (Secţia Cultură, Educaţie, Ştiinţă şi Tehnologie)

adrian.lupeanu@mae.ro

 

Dna. Alina Lupeanu

 

 

Dl. Radu Cozma, Secretar III(Secţia Politică)

radu.cozma@mae.ro

 

Dna. Adriana Ştefănescu

 

 

Dna. Adriana Ştefănescu, Ataşat(Secţia Presă şi Politică)

adriana.stefanescu@mae.ro

 

Dl. Radu Cozma

 

 

Lt. col. Iosif Solomon, Ataşat al Apărării, Militar, Aero şi Naval

beijing.aparare@mae.ro

 

Dna. Victoria Solomon

 

 

Cpt. Vasile Sufletu, Ataşat adjunct al Apărării, Militar, Aero şi Naval

beijing.aparare1@mae.ro

 

Dna. Oana Sufletu

 

 

Dl. Liviu Teleptean, Ataşat (Specialist IT)

liviu.teleptean@mae.ro

 

Dna. Steluţa Ştefania Teleptean

 

 

Dl. Alexandru Schipor, Agent consular(Vice-consul)

alexandru.schipor@mae.ro

 

Dna. Cornelia Schipor

Organizarea alegerilor în străinătate pentru Parlamentul României din 2016

06.04.2016

Informaţii generale cu privire la desfăşurarea procesului electoral Cadrul legal Legea nr. 208/ 2015 privind alegerea Senatului şi a Camerei Deputaţilor, precum şi pentru organizarea şi funcţionarea…

Anunt

22.01.2016

Începând cu 01.01.2016 Mongolia a reintrodus obligativitatea obținerii vizei de intrare pe teritoriul național pentru cetățenii români. 

Ambasada României a marcat venirea Sărbătorilor de Iarnă

27.12.2016

La data de 23 decembrie, Ambasada României a organizat întâlnirea tradițională cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă, la care au participat reprezentanți ai comunității de români din China, românologi și partenerii locali.…